محمد عبادی پور
صفحه نخست           تماس با مدیر         پست الکترونیک               RSS                    پارسا بلاگ

با سلام و عرض خسته نباشید به شما دوستان عزیز.سال1396بر همه ‌ای مردم ایران تبریک میکم از شرق به غرب و از شمال به جنوب ایشالا سال خوبی رو بگذرونید و جیب هاتون پر پول


اردتمند شما:محمد
ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :

دوشنبه 30 اسفند 1395 :: نويسنده : محمد
بازیگری، جان بخشیدن به شخصیت هاست …
اگر عاشق بازیگری بوده و می خواهید از استعداد و خلاقیت خود استفاده کنید، شغل بازیگری می تواند برای شما مناسب باشد. کار بازیگر جان بخشیدن به شخصیت ها در تئاتر، فیلم، تلویزیون و رادیو است. او از کلمات، حرکات و حالت ها در ایفای نقش ها به صورت طبیعی و قابل باور استفاده می کند. به عبارتی بازیگری به معنای حضور بازیگر بر سر صحنه است.
ویژگی های بازیگر
یکی از مهمترین ویژگی بازیگر، مردم شناسی و داشتن شناخت خوب نسبت به انسان ها و جامعه خود می باشد.به عنوان مثال وقتی می خواهد نقش یک فرد بیمار خاص را بازی کند، باید مدتی روی موضوع تحقیق کرده و باشرایط زندگی و خانواده، مشکلات و دغدغه های آنها به خوبی آشنا شود. همچنین بازیگر باید هوش خوب، سرعت یادگیری مناسب، استعداد و ذوق لازم  را داشته و همیشه پذیرای نظرات و انتقادات کارگردان و منتقدان باشد. بازیگران توانمند آنهایی هستند که می توانند نقش های متفاوت و گاهی متضاد را به خوبی اجرا کنند. مهم ترین هنر بازیگر، باور پذیر کردن نقش از سوی تماشاگران می باشد. در صورتی که بازیگر مهارت و تسلط خوبی بر کار خود داشته باشد، می تواند این باور پذیری را در مخاطب ایجاد کند.
تحصیلات بازیگران
معمولا بازیگران یا در رشته دانشگاهی مرتبط تحصیل کرده و یا دوره های بازیگری را گذرانده اند. البته برخی نیز به صورت تجربی وارد شغل بازیگری شده اند.
ساعت کار بازیگر
ساعت کاری بازیگر تقریبا نامنظم است. اغلب تئاترها در شب اجرا می شوند ولی در طول روز نیز بازیگر باید به تمرین و اجرای آزمایشی آن بپردازد. در فیلم و تلویزیون هم معمولا در طول روز باید زمان های زیادی را بین صحنه های فیلم برداری صرف کند.

سفرهای کاری در شغل بازیگری، به خصوص در سینما و تلویزیون، زیاد است و گاهی بازیگر مدت زیادی را از خانواده خود دور می ماند.

وظایف بازیگر در فیلم
بازیگر زیر نظر یک کارگردان در تیمی از بازیگران و عوامل فیلم کار می کند. ایفای نقش فقط بخش کوچکی از کار یک بازیگر است. وی زمان زیادی را صرف کارهای زیر می کند:
تحقیق و بررسی روی نقش خود (برای آشنایی کامل با شرایط و خصوصیات نقش و در نتیجه ایفای بهتر و واقعی تر آن)
تمرین
دادن تست اولیه
ارتباط با مدیر برنامه های خود و یافتن نقش بعدی
برخی از بازیگران در کنار بازیگری کارهایی مانند تدریس، عضویت در انجمن های هنری، (گاهی) راه اندازی یک شغل جانبی و… را انجام می دهن


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :

يکشنبه 22 اسفند 1395 :: نويسنده : محمد
تئاتر يکی ازهنرهای هفتگانه است .کسانی که درباره بوجود آمدن تئاتر جستجو کرده اند ميگويند سر چشمه آن از آيين هاست . آيين به مراسم مذهبی و اجتماعی می گويند . مثل مراسم عروسی يا مراسم سينه زنی در ماه محرم  در ايران و مراسم رقص های مخصوص در کشورهای ديگر .انسان هميشه دوست داشته است به اتفاقاتی که خارج از اراده و ميل اوست تسلط داشته باشد و اين ويژه گی اصلی تئاتر است. 

تئاتر در مقايسه با هنرهای ديگر امکانات زيادی دارد برای اينکه از هنرهای ديگر مثل نقاشی ، ادبيات ، معماری ، موسيقی و ... در آن استفاده می شود.

تئاتر یك كلمه ی یونانی است به معنی آوا و صدا. كلمه ی تئاتر در اصل مشتبق از واژه ی تئاتر رون         theater on)) است. كه جزء اول آن تئا thea) )به معنی تماشا كردن و یا محل تماشا و مشا هده . رون(ron) به معنی بز نر مي باشد.  چون در یونان خدایی داشتند كه به خاطر آن هر سال بزی می كشتند ودر آن محل نمایش اجرا می كردند

درزمان های قديم ، تماشاگران در سرازيری تپه ها می نشستند و مراسم مذهبی را که با آداب وتشريفات مخصوص در پايين همان تپه يا کناره معبد که محل عبادت بوده ، تماشا می کردند.

تعريف تئاتر از نظر اریک بنتلی  : " نمایش یعنی (الف) در نقش (ب) در حالی که (ج) داره تماشا میکنه
در این تعریف به تمام عناصر ضروری نمایش که بدون آنها اصلا نمیشود نمایشی داشت اشاره میکند یعنی بازیگر و تماشاگر.

در طول تاریخ نمایشهایی به وجود آمده بدون نور پردازی بدون دکور بدون گریم بدون کارگردان بدون متن و ....اما هیچ نمایشی بدون بازیگر و تماشاگر و رابطه این دو به وجود نیامده. نمونه خوبش برای مثال پانتومیم ها یا نمایشهای کمدی است.

 

 

نفس هنر خلاقيت است و هنرمند ويژگي غريزي ممتازي دارد كه او را در اين آفرينش هنري ياري مي رساند. اين غريزه قويتر از انست كه ما مي شناسيم يا مي توانيم تشريح كنيم. تمامي وجود او – فكر او، روح او و آن جوهر تعيين كننده اي كه نامش استعداد است بايستي وقف هدفش شود.

آنچه در اين مجموعه سعي بر تهيه و تدوين آن شده است.نكات زير بنايي است كه هر هنرجوي اين رشته بايد با آنها آشنا باشد، آنها را بياموزد و با آنها زندگي كرده و رشد نمايد. تا پس از طي دوران طاقت فرساي آزمون و خطا زمینه را براي صعود به مراحل بعدي آماده نماید
ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :

دوشنبه 16 اسفند 1395 :: نويسنده : محمد
زندگی سینما نیست. 
مثل تئاتر زنده است،  
کات نداره، 
اگه خرابش کردی،
نباید بقیشو ببازی،
فقط میتونی 
بقیشو بهتر بازی کنی...


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :

شنبه 14 اسفند 1395 :: نويسنده : محمد
🎓 چگونه می توان کارگردان شد؟
کوششی در پاسخ به یک نامه

آقای هوی عزیز:
نامه غیر منتظره ی شما رسید و مرا، ناگهان، در وضعیت دشواری قرار داد.
پرسیده اید که چگونه می توان کارگردان شد.
در تئاتر، کارگردان ها خودشان را منصوب می کنند. برخلاف بازیگران بیکار که قربانی شرایط حاکم بر محیط و حرفه ی خود هستند. واژه ی کارگردان بیکار، همچون اصطلاح نقاش بیکار، اصلاحی است که با خودش در تناقض است. شما وقتی کارگردان می شوید که خودتان اسم خودتان را کارگردان بگذارید، سپس می ماند اینکه دیگران را قانع کنید عنوانی را که به خود داده اید، حقیقی است. اما یافتن کار، مشکلی است که باید آن را به کمک همان مهارتها و ترفندهایی که در تمرین ها به آن احتیاج دارید، حل کنید. من راهی غیر از این نمی شناسم که دیگران را قانع کنید که با شما کار کنند و در نتیجه کار را حتی بدون دستمزد به راه انداخته و آن را، اگر شده در یک زیر زمین، در پستوی یک رستوران، در اطاق یک بیمارستان یا یک زندان، به مردم نشان دهید. نیرویی که به وسیله ی کار کردن به وجود می آید مهمتر از هر چیز دیگری است. 
بنابراین اجازه ندهید که هیچ عاملی، حتی ابتدایی ترین امکانات، مانع فعالیت شوند، و به جای اینکه وقت خود را، در انتظار فرصت های بهتری، که ممکن است هیچ وقت به سراغتان نیایند، تلف کنید، به فعالیت بپردازید. چرا که در تحلیل نهایی، کار موجب ایجاد کار می شود.


اردتمندشما:محمد


ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :

چهارشنبه 11 اسفند 1395 :: نويسنده : محمد
باسلام به شما دوست عزیز در وبلاگ بنده عضو بشید و هر سوالی در مورد تئاتر و بازیگری داشتین میتونید بپرسید

ادامه مطلب

نوع مطلب :
برچسب ها :

چهارشنبه 11 اسفند 1395 :: نويسنده : محمد
منوی کاربری
نام کاربری :
کلمه عبور :

 • عضویت
 • رمز عبور را فراموش کردم ؟

 • آمار وبلاگ
  • افراد آنلاین : 1
  • بازديدهاي امروز : 8
  • بازديدهاي ديروز : 0
  • كل بازديدها : 443
  • بازدید این ماه : 31
  • گوگل امروز : 0
  • گوگل دیروز : 0
  • تعداد مطالب : 8 عدد
  • تعداد نظرات : 0 عدد
  • آخرین بروز رسانی : 15 فروردين 1396
   
   
  کپی برداری تنها با ذکر منبع مجاز می باشد